Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.63 °C

.
Gości na portalu: 73
.
Polecamy
Rozbudowa remizy coraz bliżej
Nadchodzące wydarzenia
Zabawa chrytatywna na rzecz zakupu sztandaru
   Wyrzysk/Piła, dodano: 2018-06-10, godz.23:30

I miejsce Wiktorii Mróz

W czwartek 7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pile podsumowano 10. edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego objętego patronatem Starosty Pilskiego. W poprzednich latach konkurs odbywał się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią, jednak po likwidacji placówki patronat nad nim przejęło właśnie Starostwo. Dzięki zaangażowaniu Wydziału Oświaty, dyrektor Łucji Zielińskiej oraz pana Dariusza Włoszczyńskiego (pomysłodawcy zmagań i twórcy zadań) jubileuszowe przedsięwzięcie miało bardzo uroczysty charakter. Laureatów w trzech kategoriach honorował Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz II, III klas gimnazjum z całego powiatu pilskiego. Zgłosiło się ponad 300 młodych matematyków, zaś 75 z 23 szkół przystąpiło do finału powiatowego.
Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Mróz uczennica klasy II a oddziałów gimnazjalnych, która jako jedyna uzyskała wystarczającą liczbę punktów w etapie szkolnym (22 na 25) i, pozostawiając konkurencję w tyle, stanęła na pierwszym miejscu podium w kategorii klas II w finale konkursu. Uczennica dokonała rzeczy niezwykłej, gdyż na 30 możliwych do zdobycia punktów zgromadziła 29. To dowód na to, iż umiejętności dziewczynki stale rosną dzięki konsekwencji i zaangażowaniu w podejmowane działania. Dążenie do perfekcji i ciągłe doskonalenie prowadzi Wiktorię na kolejne stopnie podium w prestiżowych konkursach. Uczennicę przygotowywała do konkursów nauczycielka matematyki i jednocześnie wychowawczyni Anna Hoppe.Gratulujemy sukcesu!

Tekst: Anna Kozimor   
Zdjęcia: Anna Hoppe   

   Temat wyświetlono: 2717 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019237 sekund