Dzisiaj jest czwartek
18 kwietnia 2019
.
Temperatura powietrza
14.00 °C

.
Gości na portalu: 34
.
Polecamy
Nowe inwestycje wyrzyskich wodociągów
Nadchodzące wydarzenia
Majówki będą dwie
   Wyrzysk, dodano: 2018-08-06, godz.06:31

Zagrają w grupie północnej II Ligi

W minioną sobotę w Poznaniu, odbyło się zebranie Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego dla przedstawicieli klubów występujących w II Lidze Mężczyzn. Łobzonkę Wyrzysk reprezentował trener i zawodnik Krzysztof Pijanowski, który w trakcie zebrania odebrał wyróżnienie z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Pana Tadeusza Nowaka, za awans do II Ligi w sezonie 2017/2018. Tenisiści z Wyrzyska trafili do grupy północnej II Ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Skład grupy północnej: Darz Bór Karnieszewice, KS ATS Stargard, Sparta Złotów, Champion Police, Visonex LUKS Top Wierzbięcin, Chrobry Międzyzdroje, Top-Spin Szczecin, Łobzonka Wyrzysk. Rywalizacja na 2 – ligowym froncie rozpocznie się już 22 września 2018 r. Na inaugurację sezonu ligowego Łobzonka zmierzy się z Chrobrym Międzyzdroje i KS ATS Stargard.


Łobzonka w II Lidze wystąpi tym samym składem, którym do niej awansowała: Marek Witczak, Wojciech Hałas, Ryszard Berka oraz Krzysztof Pijanowski. Grupa do jakiej trafili jest bardzo wymagająca. Dużo drużyn już dokonało wzmocnień, a do końca terminu zmian barw klubowych pozostało jeszcze trochę czasu.

- Tak jak mówiłem po awansie, zagramy takim samym składem. Wiem, że będzie nam ciężko ale tak samo wiem, że chłopaki dadzą z siebie wszystko a to jest najważniejsze. Nie widzę sensu, żeby w Wyrzysku grało 3 lub 4 zawodników z zewnątrz. Nic tak nie cieszy jak gra swoimi wychowankami. Mamy ich w składzie aż trzech. Marek z Wojtkiem na pierwszy trening przyszli do mnie w wieku 8 lat, a teraz zagramy razem w II Lidze. Rysiu Berka jest z pobliskiego Nakła nad Notecią, gra z nami od ubiegłego sezonu i świetnie odnajduje się w naszej drużynie. Dla Rysia, Marka i Wojtka gra w II Lidze będzie całkowitym debiutem na tym poziomie i spełnieniem własnych marzeń. Bez względu na wyniki tego nikt im nie odbierze. Teraz potrzebujemy dużo spokoju, ponieważ musimy przygotować się na 110% – komentuje Krzysztof Pijanowski


W trakcie zebrania poruszono jeszcze kilka ważnych zmian regulaminowych, o których zawodnicy dowiedzą się w trakcie treningów.

   

   Temat wyświetlono: 2862 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.01786 sekund