Dzisiaj jest piątek
28 lutego 2020
.
Temperatura powietrza
1.19 °C

.
Gości na portalu: 37
.
Polecamy
Zebranie sprawozdawcze OSP w Falmierowie
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na promocję książki
Nasze filmy
   Kosztowo, dodano: 2019-02-11, godz.22:40

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy...

Dnia 8 lutego 2019 r.  Szkole Podstawowej w Kosztowie odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika.


Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.


Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali kilku rad i przestróg przygotowanych przez starsze koleżanki z klasy VI, które należą do aktywu bibliotecznego. Pierwszaki dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając je. Pani Elżbieta Michalska- bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem i zasadami wypożyczania.


Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie zostali pasowani ogromnym piórem i otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.


Nasze nowe czytelniczki dostały też zakładki do książki. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.


Życzymy im wielu cudownych przeżyć i wzruszeń przy obcowaniu z przyszłymi lekturami.

   

   Temat wyświetlono: 2914 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.017881 sekund