Dzisiaj jest poniedziałek
18 stycznia 2021
.
Temperatura powietrza
-8.06 °C

.
Gości na portalu: 43
.
Polecamy
Mikołaj przemierza Gminę Wyrzysk
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-03-24, godz.11:35

Pszczółki poznały kolejne zawody

W oddziale przedszkolnym w Falmierowie realizowany jest cykl zajęć związanych z preorientacją zawodową. Główny ich cel to zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy, a także pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci. Mają one także za zadanie m.in. tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, przekazywanie za pośrednictwem literatury wiedzy na temat zawodów, poznawanie pracy zawodowej własnych rodziców oraz rodziców innych dzieci, włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.


Dzieci co pewien czas goszczą u siebie rodziców, którzy opowiadają im o swoich zawodach. Byli już m.in. tata Leny – policjant, tata Liliany – żołnierz, a w marcu odwiedziły nas dwie mamy. W ubiegłym tygodniu była mama Nadii i Olgi, która jest rehabilitantką. Pani Daria nie tylko opowiedziała o swojej pracy, ale także przeprowadziła z dziećmi krótkie zajęcia ruchowe, mające na celu kształtowanie właściwej postawy. Po rozgrzewce każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił z profesjonalnym sprzętem – „jeżykiem” do utrzymywania równowagi, piłką rehabilitacyjną, specjalnymi gumami do ćwiczeń, a także poczuć, na czym polega masaż leczniczy.
W środę, 20. marca, odwiedziła dzieci mama Zuzi, która jest pielęgniarką. Pani Justyna opowiedziała o swoim zawodzie, pokazała przedszkolakom wiele potrzebnych jej na co dzień akcesoriów. Były termometry, strzykawki, ciśnieniomierze, glukometr, maseczki, opatrunki, a także rękawiczki, które posłużyły później do zabawy. Z możliwości zmierzenia ciśnienia skorzystały p. dyrektor i p. Renata, a niektórzy mieli możliwość posłuchania, jak bije serduszko. Wszystkim spodobał się także czepek pielęgniarski, nawet chłopcy chcieli go przymierzyć.
Obie mamy opowiedziały dzieciom, jak ważne jest, by na co dzień dbać o swoje zdrowie, właściwie się odżywiać i korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Przedszkolacy z zaciekawieniem słuchali obu pań, a kilkoro zadeklarowało, że w przyszłości będzie chciało takie zawody wykonywać. Przy okazji poznaliśmy też nowe słowa, np. uraz, temblak, stetoskop.


Dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie. Czekamy z niecierpliwością na wizyty kolejnych rodziców. W planach mamy też wycieczki do miejsc pracy naszych mam i tatusiów.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3092 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2021