Dzisiaj jest piątek
28 lutego 2020
.
Temperatura powietrza
1.12 °C

.
Gości na portalu: 55
.
Polecamy
42-letni kierowca z dwoma promilami
Nadchodzące wydarzenia
M-GOK zaprasza na Dzień Kobiet
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2019-10-05, godz.09:48

Czytanie zbliża

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(Wisława Szymborska)29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogłoszony został Dzień Głośnego Czytania w celu promowania głośnego czytania dzieciom.


Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Z tej okazji w poniedziałkowy poranek 30 września 2019r. wyrzyską bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Wyrzysku, które wraz z opiekunkami – panią Karoliną Łassą i Alicją Wnuk przyszły posłuchać głośnego czytania, podyskutować o książkach, a przy tym świetnie się bawić. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Pszczółka Maja. Przygody wśród traw”, które czytała pani bibliotekarz Barbara Pawlak.
To niesamowite i pełne przygód opowiadanie o perypetiach tej niezwykłej pszczółki sprawiło naszym małym gościom mnóstwo radości. Tego dnia nie zabrakło również łamigłówek, z którymi przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Był również wspólny taniec Mai, plastyczne zmagania i co najważniejsze, słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i „ożywionej” atmosferze, było jak w ulu. :)Cieszymy się, że nawet niesprzyjająca pogoda za oknem nie przeszkodziła dzieciom nas odwiedzić i wspólnie obchodzić Dzień Głośnego Czytania. Dziękujemy, że byliście i do zobaczenia…

M-GOK, Biblioteka Publiczna   

   Temat wyświetlono: 2908 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.016378 sekund