Dzisiaj jest środa
1 grudnia 2021
.
Temperatura powietrza
0.19 °C

.
Gości na portalu: 25
.
Polecamy
50 tysięcy złotych dla Gminy Wyrzysk
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2020-01-28, godz.21:32

Bezpieczne ferie zimowe

W dniu 22 stycznia 2020r. pedagog – p. Elżbieta Knioła dbając o bezpieczeństwo uczniów szkoły Falmierowie w czasie ferii zimowych zorganizowała spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Wyrzysku: mł. asp. Juliuszem Konopa i asp. sztab. Sebastianem Kowalskim  na temat: "Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych". Policjanci przypomnieli o zagrożeniach jakie mogą mieć miejsce w trakcie odpoczynku zimowego. Omówili z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu, podczas przechodzenia przez jezdnię oraz w kontaktach z obcymi. Na zakończenie policjanci życzyli wszystkim uczniom, aby ferie zimowe upłynęły im wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Tego dnia policjanci spotkali się również z uczniami klas VIIIa i VIII b i przeprowadzili pogadankę na temat nieprzestrzegania zasad obowiązujących w szkole, łamania przepisów i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

23. stycznia trzecioklasiści zaprezentowali na zebraniu ogólnym z rodzicami podczas wywiadówki przedstawienie profilaktyczne pt. „ Pokój” przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Knioła w ramach realizacji zadań dotyczących przeciwdziałaniu uzależnieniom, we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Unikat.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3267 razy.
Powrót do strony głównej