//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
25.31 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Woda zalewa Wyrzysk
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2020-02-02, godz.09:47

Uroczystość klasowa z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2020 r. na uroczystość klasową z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyli do Szkoły Podstawowej w Falmierowie dziadkowie uczniów kl. III.


Obejrzeli program artystyczny w wykonaniu swoich wnucząt, który składał się z wierszy i piosenek. W prezencie zaproszeni goście obejrzeli również wcześniej przygotowane przez uczniów przedstawienie profilaktyczne pt. „Pokój”, podczas którego podziwiali zdolności aktorskie swoich wnuków. Po wspólnym odśpiewaniu „ Sto lat” i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków i laurek wszyscy udali się na słodki poczęstunek.Następnie dziadkowie wzięli udział w konkurach, w których zamienili się rolami. Jeden z nich polegał na tym, że dziadkowie musieli jak najszybciej wywałkować ciasto, wyciąć foremkami ciasteczka i rozłożyć je na blaszce. Znakomicie spisali się dziadkowie w tej bardziej kobiecej, konkurencji. Babcie musiały natomiast szybko wbić w drewniany klocek trzy gwoździe. Również to nie sprawiło paniom żadnego problemu. Zdanie wykonały szybko i precyzyjnie. Pewnie zawstydziłyby nie jednego mężczyznę. Dziadkowie z ochotą zabrali się o konkurencji polegającej na ubijaniu piany z białka. Już od dzisiaj zawsze będą wyręczać w kuchni swoje żony. Dla pań nie było również problemem jak najszybsze oddzielenie i policzenie śrubek i gwoździ. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni lizakami i gromkimi brawami. Wiele śmiechu i radości sprawił wszystkim taniec z pokazywaniem przy piosence pt. „Krasnoludek”, gdzie już na końcu tańca trudno było przyjąć usłyszaną pozę.


Mamy nadzieję, że spotkanie udało się, gdyż na pożegnanie dziadkowie, nie mówili „ Do widzenia” lecz „ Do zobaczenia w przyszłym roku”.

SP w Falmierowie   

Powrót do strony głównej