Dzisiaj jest środa
21 października 2020
.
Temperatura powietrza
10.38 °C

.
Gości na portalu: 34
.
Polecamy
Autobusem przez barierki
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Młotkówko, dodano: 2020-09-22, godz.22:06

Zawody wędkarskie o Puchar Strefy Wyrzyskiej

W dniu 20.09.2020r. nad jeziorem Młotkowieckim rozegrane zostały spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Strefy Wyrzyskiej. W zmaganiach tych uczestniczyło 5 drużyn złożonych z 1 juniora i 3 seniorów i każda. Reprezentowały one Koła PZW z Wysokiej, Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego, Wyrzyska oraz z Osieka nad Notecią. Organizatorem wędkarskiej imprezy było Koło PZW z Wyrzyska.Po zbiórce zawodników, powitaniu i uroczystym otwarciu zawodów wędkarze rozeszli się na stanowiska.Po sygnale poleciały do wody kule zanętowe, a następnie zaczęto łowić ryby. Te ostatnie brały raczej średnio, a na wynik duży wpływ miało wylosowane stanowisko. Łowiono głównie drobne płocie, leszcze, krąpie. Po zakończeniu łowienia i zważeniu ryb wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Kolo PZW z Osieka nad Notecią (Mikołaj Rzepecki, Wiktor Mazur, Tomasz Mazur, Mariusz Kwaśniewski) - 6 pkt.
II miejsce - Koło PZW z Wyrzyska (Kacper Grubich, Sławomir Badura,Wojciech Grubich, Dariusz Drapała) - 11 pkt. - o miejscu zadecydowała waga ryb
III miejsce - Kolo PZW z Miasteczka Krajeńskiego ( Krzysztof Dupla, Łukasz Dupla, Kamil Dziubek, Roman Waszak) - 11 pkt
IV miejsce - Kolo PZW z Wysokiej (Agata Radlińska,Jan Kozakiewicz, Kamil Bylebył, Paweł Kozakiewicz) - 13 pkt.
V miejsce - Kolo PZW z Białośliwia ( Daniel Wachowiak, Władysław Włodarek, Marcin Baszczyn, Emil Kusz) - 19 pkt

Każda z pięciu drużyn otrzymała pamiątkowe okazałe puchary, które na ręce kapitanów wręczał Ryszard Rozpłoch -wiceprezes koła z Wyrzyska. Puchary przypadły także indywidualnie dla juniora i seniora z największą ilością złowionych ryb.

Wśród juniorów najlepszym okazał się Mikołaj Rzepecki -PZW Osiek nad Notecią natomiast wśród seniorów Tomasz Mazur również z osieckiego kola. Zawody zakończone zostały wspólnym gorącym posiłkiem integracyjnym.


Były to ostanie zawody w dyscyplinie spławikowej organizowane przez koło PZW z Wyrzyska w sezonie 2020r. Pozostały jeszcze zawody spiningowe dla członków wyrzyskiego kola, które odbędą się w październiku na jeziorze Falmierowskim (koło poinformuje o nich w osobnym ogłoszeniu).Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym kolegom wędkarzom miłego i aktywnego pobytu z wędką nad wodą. Zapraszamy do licznego udziału w zawodach w sezonie 2021.


Z wędkarskim pozdrowieniem - "Wodom cześć".

Tekst i foto: Koło PZW w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 3155 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018812 sekund