Dzisiaj jest poniedziałek
23 listopada 2020
.
Temperatura powietrza
5.13 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
Uczcili 100 rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2020-11-16, godz.17:25

Nauczanie zdalne w pracowni gastronomicznej

Obróbka wstępna warzyw, krojenie warzyw - ćwiczenie umiejętności rozdrabniania i sporządzanie surówek to tematyka kolejnych zajęć w pracowni gastronomicznej, tym razem nie na żywo lecz poprzez aplikację Microsoft Teams w domach uczennic.

Po obejrzeniu filmów instruktażowych pokazujących techniki krojenia warzyw oraz po omówieniu przez nauczyciela p. Alinę Kwiatkowską, najczęściej stosowanych sposobów rozdrabniania, uczennice klasy I TIŻ przystąpiły do wykonywania zadań praktycznych zgodnie ze wskazówkami zawartymi w kartach pracy, przygotowanych przez nauczyciela.

Jednym z zadań było pokrojenie marchwi metodą julienne, big brunoise, mirepoix, cebuli – kostka bardzo drobna, piórka, selera - julienne i big brunoise. Uczennice w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie surówki z kapusty pekińskiej z majonezem oraz zaproponowanie receptury na inny sos do tej właśnie surówki. Powstały na pewno smaczne i zdrowe potrawy, które zachwyciły rodziny naszych uczennic.

Smacznego!!!


Alina Kwiatkowska   
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 858 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018567 sekund