//

Dzisiaj jest czwartek
13 czerwca 2024
.
Temperatura powietrza
13.63 °C

.
Gości na portalu: 17
.
Polecamy
Woda zalewa Wyrzysk
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2020-12-12, godz.21:31

Mikołajki w oddziale przedszkolnym

Mikołajki to święto, na które czeka chyba każde dziecko. W tym roku przypadało w niedzielę, ale ponoć Mikołaj kontaktował się z wychowawczynią grupy, panią Renatą i obiecał pojawić się w poniedziałek, 7. grudnia. Jednak już w piątek dzieci z oddziału przedszkolnego w Falmierowie wzięliśmy udział w spotkaniu online z Mikołajem, który nadawał do nas ze swojej siedziby w Rovaniemi. Podczas tych zajęć poznaliśmy kilka zwyczajów i sekretów Mikołaja. Czy wiecie, że on bardzo lubi jeść ziemniaki, łososia i sałatkę, a na deser lody? Powiedział też dzieciom, że ma wielu pomocników, wśród nich często są mamy i pani z przedszkola.

W poniedziałkowy poranek dzieci z niecierpliwością czekały na tego miłego gościa. Niestety nie mieliśmy okazji się z nim spotkać, udało się nam go ujrzeć jedynie z oddali, kiedy na szkolnym placu zabaw chował się przed ciekawskimi oczkami dzieci. Po wyjściu na dwór przedszkolacy zobaczyli też ślady sań i kopyt reniferów ;-). Dlatego też musieliśmy szukać swojego prezentu po całej szkole. Dzieci zajrzały nawet do gabinetu pana dyrektora, a tymczasem sprytny Mikołaj pochował słodycze w butach, a prezent dla całej grupy pod choinką. Dodatkowo mamusie zadbały o słodki poczęstunek – były nawet babeczki w kształcie reniferów.
Nie był to koniec mikołajkowych niespodzianek. We wtorek, 8. grudnia pojawili się dwaj pomocnicy Mikołaja – druhowie Dawid Bednarek i Hubert Jagodziński z OSP w Falmierowie, którzy także przynieśli dla dzieci słodkie niespodzianki. Strażacy opowiedzieli też o swojej pracy i pozwolili zobaczyć kilka ważnych strażackich atrybutów, m.in. hełm, strój, wąż i najważniejszą rzecz – samochód, który wjechał i wyjechał z terenu szkoły z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i … to już koniec.

Jednak nie martwimy się, wszak niedługo Boże Narodzenie i Gwiazdor.

SP w Falmierowie   

Powrót do strony głównej