//

Dzisiaj jest czwartek
8 czerwca 2023
.
Temperatura powietrza
25.81 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2020-12-15, godz.20:36

Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Falmierowie włączyli się do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.


W tym roku z uwagi na trudną sytuację epidemiczną kartki wypisywali najstarsi uczniowie – ósmoklasiści oraz najmłodsi z oddziału przedszkolnego.


Celem akcji było uświadomienie uczniom różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów. Najmłodsi dowiedzieli się jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób, poznali też adres zamieszkania swoich najbliższych.

Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi, możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. Stanowią też formę integracji wszystkich członków rodziny.

   

Powrót do strony głównej