Dzisiaj jest niedziela
26 września 2021
.
Temperatura powietrza
14.63 °C

.
Gości na portalu: 21
.
Polecamy
Most w Kościerzynie Wielkim już przejezdny
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2021-04-14, godz.13:02

Pod wpływem alkoholu poruszał się drogą krajową

Funkcjonariusze policji często apelują o ostrożność na drodze, a także przestrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem jakim jest jazda pod wpływem alkoholu. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

W poniedziałek policjanci pilskiej drogówki oraz posterunków w Łobżenicy i Wysokiej zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Dwoje z nich prowadziło samochody dostawcze mając blisko promil alkoholu we krwi.


Sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile: - Trzeci kierowca slalomem poruszał się po DK nr 10. Świadkowie, którzy widzieli niebezpieczną jazdę kierowcy Renault Megane powiadomili o tym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki. Dodatkowo postanowili wyhamować podejrzany pojazd i uniemożliwić mu dalszą jazdę do czasu przybycia policyjnego patrolu. Po zatrzymaniu okazało się, że od kierującego Renault czuć silną woń alkoholu. Świadkowie odebrali mu kluczyki, a przybyli na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki odpowiedzialnej postawie pozostałych kierowców oraz ich zdecydowanej reakcji 38-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk zakończył swoją niebezpieczną jazdę i trafił w ręce policjantów.

Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przewidywana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pile   

   Temat wyświetlono: 4742 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.