Dzisiaj jest czwartek
26 maja 2022
.
Temperatura powietrza
17.81 °C

.
Gości na portalu: 28
.
Polecamy
Przebudują drogę w Klawku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2022-01-01, godz.10:16

Podsumowanie konkursu matematycznego

W dniach od 1 do 24 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią odbywał się szkolny konkurs „Matematyczny Kalendarz Adwentowy” skierowany do uczniów klas IV – VIII. Konkurs miał charakter internetowy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz doskonalenie umiejętności w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej.


W każdy dzień adwentu na stronie internetowej Matematyczny Kalendarz Adwentowy publikowano jedno zadanie. Uczniowie przesyłali odpowiedzi za pomocą formularza. Konkurs zakończył się 24 grudnia.
Poniżej przedstawiam wybrane statystyki:
1. W konkursie wzięło udział 77 uczestników.
2. Łącznie nadesłano 1130 odpowiedzi.
3. Najwięcej odpowiedzi (78) nadesłano na zadanie z dnia 6 grudnia 2021 roku. Był to mikołajkowy escape room, z którym świetnie poradzili sobie również uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami.

Link do zadania 06.12.2021:
Mikołajkowy Escape Room

4. Najmniej odpowiedzi (29) nadesłano na zadanie z dnia 24 grudnia 2021 roku.

Link do zadania 24.12.2021:
Zadanie wigilijne

5. Najłatwiejszymi zadaniami okazały się zadania z dnia 1, 3 i 24 grudnia 2021 roku (100% poprawnych odpowiedzi).6. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zadanie z dnia 4 grudnia 2021 roku (33% poprawnych odpowiedzi).

Zadanie 4

Zapraszam do zapoznania się z rozwiązaniami zadań z Matematycznego Kalendarza Adwentowego:
Rozwiązania zadań


Uczniowie wyróżnieni: Nikodem Sroczyński, Kacper Janowiak, Nikodem Szmyt, Bartosz Burzyński, Kacper Pająk, Amelia Cieśla, Oliwia Woźniak, Olga Wachowiak, Joanna Kosak, Mirosław Gajewski, Dawid Bąk, Marta Rerek, Emilia Zbieralska, Nadia Burzynska, Patrycja Kubacka, Amelia Małecka, Antoni Belka, Jakub Olszewski, Irmina Jagodzinska, Filip Burzyński, Bogusz Narewski, Nadia Wika, Patryk Michałek, Stanisław Komasa, Maja Machnik, Magdalena Kubiak, Lena Pawłowska, Oliwier Olszanowski.

Z zadaniami zmagał się także ksiądz Patryk Styba.
Dziękuję za udział, zaangażowanie i świetną zabawę wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratuluję. Wręczenie nagród odbędzie się po powrocie do szkoły. Do zobaczenia za rok!

Sławomira Janowiak   

   Temat wyświetlono: 1696 razy.
Powrót do strony głównej