//

Dzisiaj jest czwartek
22 lutego 2024
.
Temperatura powietrza
6.88 °C

.
Gości na portalu: 52
.
Polecamy
Nowa nawierzchnia na drodze do Kościerzyna Wielkiego
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2022-05-30, godz.22:29

Kradli paliwo i narzędzia

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 4 sprawców, którzy w różnych konfiguracjach dokonywali kradzieży na terenie gminy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Straty jakie wyrządzili swoim działaniem sięgają kwoty 5500 złotych.

26 maja do funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku dotarła informacja o kradzieży paliwa z dwóch maszyn budowlanych. Z dwóch zaparkowanych koparek ubyło 100 litrów oleju napędowego o wartości ponad 700 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego, którzy ustalili personalia sprawcy i zatrzymali pierwszego z mężczyzn.

Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Zebrany materiał potwierdził, że mężczyzna nie działał samodzielnie. Następnego dnia został zatrzymany jego 20-letni kolega, który także uczestniczył w kradzieży 100 litrów paliwa.


St. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile: - Ponadto policjanci ustalili, że 22-latek wspólnie z kolejnymi dwoma mężczyznami w wieku 23 i 25 lat byli odpowiedzialni za kradzież, do której doszło na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Wtedy ich łupem padły narzędzia do obróbki drewna o łącznej wartości 3000 złotych. Nie była to jednak ich jedyna wspólna kradzież ponieważ cała trójka odpowie za kolejne przestępstwo kradzieży narzędzi oraz ponad 80 litrów paliwa.

Wszystkie osoby usłyszały zarzuty, które dotyczą kradzieży lub kradzieży z włamaniem. Jednemu z nich, 22-letniemu mieszkańcowi gminy Wyrzysk, zostały przedstawione dwa zarzuty kradzieży oraz jeden kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Pile   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.