//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
25.12 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Woda zalewa Wyrzysk
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Kosztowo, dodano: 2022-12-20, godz.00:18

Uczniowie SP w Kosztowie poznawali Polskę

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” 179 uczniów Szkoły Podstawowej w Kosztowie wyjechało na 4 wycieczki krajoznawcze. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 38.300,00 zł. Podczas wycieczek edukacyjnych uczniowie odkrywali bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju. Przedsięwzięcie uatrakcyjniło proces dydaktyczny poprzez praktyczne poznawanie tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Podczas trzydniowej wycieczki do Trójmiasta zrealizowano 6 punktów edukacyjnych, w tym: Pole Bitwy na Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Zespół pocystersko-katedralny w Gdańsku-Oliwie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Nie zabrakło również czasu na spacer po plaży i relaks w hotelowym SPA.

Trzydniowa wycieczka do Warszawy opiewała w następujące atrakcje: Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie, Pałac Prezydencki, Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Pomnik Nieznanego Żołnierza – zmiana warty. Po zwiedzaniu znalazł się również czas na odpoczynek w Park of Poland – Suntago .Uczniowie klas młodszych, podczas wycieczki jednodniowej, odwiedzili stolicę Wielkopolski - Poznań, by tam zawitać do wypełnionej egzotyczną roślinnością Palmiarni, a następnie spędzić ciekawie czas w Muzeum Pyry. Na ostatnią wycieczkę jednodniową uczniowie SP w Kosztowie udali się do Torunia. W tym pięknym mieście Kopernika odwiedzili Planetarium a następnie zagościli w Żywym Muzeum Piernika .Środki finansowe z programu rządowego zostały pozyskane dzięki Gminie Wyrzysk. Szczególne podziękowanie za ogromne wsparcie i profesjonalną współpracę dla p. Marleny Januszewskiej - Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kosztowie, p. Beaty Matczyńskiej – Głównej Księgowej SAP w Wyrzysku oraz p. Kamili Pająk – Koordynatora Przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Oliwia Rozpłoch-Grzelak   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.