//

Dzisiaj jest poniedziałek
20 maja 2024
.
Temperatura powietrza
14.81 °C

.
Gości na portalu: 25
.
Polecamy
Jest budżet na 2024 rok i 14 mln na inwestycje
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Osiek nad Notecią, dodano: 2023-11-11, godz.21:05

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Wyrzysk

W Gminie Wyrzysk obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek, 10 listopada 2023 roku zbiórką przy Urzędzie Miejskim w Wyrzysku i przemarszem pod pomnik upamiętniający zamordowanych w 1939 r. Mieszkańców powiatu wyrzyskiego, gdzie władze Gminy Wyrzysk oraz liczne delegacje organizacji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Dalsze uroczystości odbyły się na skwerze przy ul. Aleje i pod pomnikiem Chrystusa Króla.

Dzisiaj, tj. 11 listopada 2023 roku przemarszem przez ul. Główną i uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Józefa rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Osieku nad Notecią. Po mszy delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy wrócili pod obelisk XV Pułku Ułanów Wielkopolskich, by oddać hołd tym, którzy polegli za naszą wolność i niepodległość składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze. Następnie w sali wiejskiej uczestnicy uroczystości wysłuchali pieśni żołnierskich w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Osiek nad Notecią.

Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska: - Serdecznie dziękuję wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym oraz mieszkańcom za to, że znaleźli czas, by przybyć pod pomniki i uczcić pamięć tych, którzy polegli za naszą wolność i niepodległość.

Foto: Urząd Miejski w Wyrzysku/FB Bogusławy Jagodzińskiej   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.