//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
21.87 °C

.
Gości na portalu: 16
.
Polecamy
Ulica Zduny w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2024-05-28, godz.22:22

Tydzień Bibliotek 2024 w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to szczególny czas w działalności wielu bibliotek. Ten wyjątkowy tydzień wyróżnia się intensywną promocją bibliotek poprzez rozmaite wydarzenia popularyzujące czytelnictwo. Aktywnie do tegorocznego Tygodnia Bibliotek włączyła się także filia biblioteczna w Osieku nad Notecią, aby po raz kolejny zaakcentować placówkę w środowisku lokalnym.

Miniony Tydzień Bibliotek, który miał swoją 21. edycję, przebiegał pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie!”. W dniach od 8 do 15 maja 2024 r. osiecka biblioteka czynnie propagowała ogólnopolskie wydarzenie, oferując różne spotkania dla dzieci i dorosłych.

Podczas Tygodnia Bibliotek miały miejsce zajęcia kreatywne dla dzieci. W dniu rozpoczynającym XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek miłośnicy plastycznych aktywności wcielili się w role projektantów graficznych. W efekcie powstały oryginalne okładki do książek. Natomiast w dniu kończącym wspomnianą, ogólnopolską akcję, dzieci pochłonęły zabawy z książką. W ten sposób po raz kolejny podkreślono, że biblioteka jest przestrzenią dla kreatywnych i efektywnym przystankiem pomysłów.

W tym szczególnym dla bibliotek tygodniu do placówki w dniu 9 maja zawitała grupa przedszkolaków z pobliskiej szkoły podstawowej. Dzieci ciekawie spędziły czas w bibliotece. Spotkanie miało nie tylko wymiar literacki, ale też muzyczny, plastyczny i zabawowy. Pobyt przedszkolaków w bibliotece zaowocował entuzjastycznym przeglądaniem kolorowych książek dla najmłodszych czytelników. W Tygodniu Bibliotek w placówce odbyły się również dwie lekcje biblioteczne. W dniu 8 i 10 maja bibliotekę odwiedziły klasa 2a i klasa 1b z miejscowej szkoły podstawowej. Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się wielu informacji związanych z działalnością osieckiej biblioteki. Dzieciom wyjaśniono, co należy uczynić, aby stać się czytelnikiem biblioteki publicznej. Przybyłym krótko przedstawiono także wybrane zagadnienia nawiązujące do regulaminu korzystania z biblioteki. Uczniowie wspólnie przypomnieli też zasady poszanowania książki, odgadywali zagadki, wysłuchali wybranych wierszy o bibliotece i czytaniu a także redagowali życzenia dla biblioteki bądź wcielali się w role ilustratorów książek. Spotkania zostały udokumentowane w kronice bibliotecznej. Z kolei 14 maja odbyło się spotkanie z członkiniami miejscowego Klubu Seniora, działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyrzysku. Spotkanie służyło popularyzacji Tygodnia Bibliotek lokalnie i promocji osieckiej biblioteki przez pryzmat księgozbioru i działalności kulturalnej. Podczas wizyty zaprezentowano przybyłym kroniki biblioteczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W dniach od 8 – 15 maja 2024 r. biblioteka podjęła wzmożone działania służące promocji biblioteki i czytelnictwa oraz podniesieniu prestiżu placówki na gruncie lokalnym. Intensywność działań zaprocentowała licznymi odwiedzinami w osieckiej bibliotece publicznej. Na pamiątkę tegorocznego Tygodnia Bibliotek odwiedzającym placówkę rozdawano okolicznościowe zakładki do książek.MGOK Biblioteka
filia w Osieku nad Notecią   


Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.