Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Jeziorki Kosztowskie/Leszno, dodano: 2014.03.11, godz.21:21

Sukcesy pięściarzy z Jeziorek Kosztowskich

W sobotę 08.03.2014 Sparta Złotów wraz z Sekcją Bokserską z Jeziorek Kosztowskich stratowała w Lesznie. Do zawodów zgłosiło się 21 klubów bokserskich z całej Polski. Naszą sekcją pod nieobecność trenera Tomasza Tetzlaff opiekował się nikt inny tylko znany już w środowisku bokserskim „działacz” z Jeziorek Kosztowskich Pan Bartłomiej Bełka, który na ten start zabrał ze sobą 12 pięściarzy.

Zgłoszonych do zawodów zostało 145 zawodników z 21 klubów, jednakże dla 3-ki „Spartan” zabrakło szczęścia w losowaniu i wylosowano tzw. „wolny” los, dla reszty znaleźli się przeciwnicy. Jako pierwsze do boju w ringu stanęły nasze kadetki, które z 4 walk wygrały 3 pojedynki w tym dwa pojedynki Karoliny Radosz oraz Angeliki Białej zakończyły się TKO!!!

Troszkę mniej szczęścia mieli juniorzy. Na 4 walki tylko 2 z nich były wygrane, w tym jedna przez W.O ( oddanie walkowerem) dla Michała Bełki. Jedyny nasz Młodzieżowiec Piotr Olczak, także wygrał wysoko na punkty z reprezentantem KSB Stal Kutno Jakubem Wielgusz.

Podczas tych zawodów główny „nacisk” kładziony był na zaprezentowanie dobrego „stylu” boksowania oraz na radość i zabawę z możliwości BOKSOWANIA na tak prestiżowych zawodach - nie na wynik, co zaowocowało 6 wygranymi walkami, a w konsekwencji I miejsce drużynowo i Puchar dla Najlepszej drużyny zawodów. Wygrane walki oraz zaangażowanie w ringu Bartłomieja Bełka, także znalazło uznanie w oczach organizatorów i został on nagrodzony Pucharem dla Najlepszego Trenera XVII Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego im. Włodzimierza Pawlaka w Lesznie. Należy wspomnieć, iż pochodzący z Białośliwia Paweł Piotrowski, zawodnik „sympatyzujący” z naszą sekcją bokserską, na co dzień trenujący w klubie „Sokół” Piła został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju.

Podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu należą się dla: Pana Burmistrza Wysokiej Pana Marka Madeja oraz Rady MiG Wysoka, MLKS "Sparta" Złotów , Firmy Przewozowej Pana Ciśelskiego z Wysokiej, Panu Rafałowi Maława i Restauracji "SŁONECZNA" w Osieku n.Notecią.

Tekst: Leszek Kozłowski
Zdjęcia: Michał Bełka

Temat wyświetlono: 505 razy.

Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.

Autor: , dodany:2014.03.13, 22:47:31