15 stycznia 2025 . Temperatura powietrza 2.69 °C . Gości na portalu: 112 . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Osiek nad Notecią, dodano: 2013-06-06, godz.08:18Gimnazjum w Osieku nad Notecią od początku swojego istnienia, tj. 1999 r. współpracuje z p. Mirosławem Twarogiem, twórcą i szefem Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich, Prezesem Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego oraz redaktorem naczelnym młodzieżowego pisma „POD WIATR”. Co roku uczniowie Gimnazjum w Osieku z pozytywnym rezultatem biorą udział w sprawdzianie kwalifikacyjnym na Warsztaty i zawsze kilkunastu z nich uzyskuje status uczestników tej multimedialnej przygody z dziennikarstwem. Warto podkreślić, że nabór na Warsztaty ma formę konkursową i dotyczy kilku regionów Polski, m.in. Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Gdańska, Złotowa, Chodzieży, Wałcza, Piły, Trzcianki. Dlatego szkoła z satysfakcją i zadowoleniem mówi o swoich „gimnazjalnych dziennikarzach”. Na rozwijanie pasji dziennikarskich miały niewątpliwie wpływ zorganizowanie w 2004 r. Warsztaty Dziennikarskie, które na zaproszenie M. Babyszki, polonistki w Gimnazjum, nieodpłatnie poprowadził w Osieku Mirosław Twaróg. Edukacja dziennikarska, talenty uczniowskie oraz opieka nauczycielska zaowocowały również na łamach pisma „POD WIATR” publikacjami uczniów Marii Babyszki, m.in. Justyny Wolf, Klaudii Rybackiej, Kornelii Los, Joanny Nowakowskiej, Natalii Lorek oraz Marty Chrzan. „POD WIATR” to gazeta, którą tak naprawdę tworzy młodzież, a czytelnikami jej są nie tylko Polacy, ale też młoda Polonia w ponad stu krajach świata.
Być jak Monika Olejnik - dziennikarzem
Gimnazjum w Osieku nad Notecią od początku swojego istnienia, tj. 1999 r. współpracuje z p. Mirosławem Twarogiem, twórcą i szefem Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich, Prezesem Stowarzyszenia Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego oraz redaktorem naczelnym młodzieżowego pisma „POD WIATR”. Co roku uczniowie Gimnazjum w Osieku z pozytywnym rezultatem biorą udział w sprawdzianie kwalifikacyjnym na Warsztaty i zawsze kilkunastu z nich uzyskuje status uczestników tej multimedialnej przygody z dziennikarstwem. Warto podkreślić, że nabór na Warsztaty ma formę konkursową i dotyczy kilku regionów Polski, m.in. Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Gdańska, Złotowa, Chodzieży, Wałcza, Piły, Trzcianki. Dlatego szkoła z satysfakcją i zadowoleniem mówi o swoich „gimnazjalnych dziennikarzach”. Na rozwijanie pasji dziennikarskich miały niewątpliwie wpływ zorganizowanie w 2004 r. Warsztaty Dziennikarskie, które na zaproszenie M. Babyszki, polonistki w Gimnazjum, nieodpłatnie poprowadził w Osieku Mirosław Twaróg. Edukacja dziennikarska, talenty uczniowskie oraz opieka nauczycielska zaowocowały również na łamach pisma „POD WIATR” publikacjami uczniów Marii Babyszki, m.in. Justyny Wolf, Klaudii Rybackiej, Kornelii Los, Joanny Nowakowskiej, Natalii Lorek oraz Marty Chrzan. „POD WIATR” to gazeta, którą tak naprawdę tworzy młodzież, a czytelnikami jej są nie tylko Polacy, ale też młoda Polonia w ponad stu krajach świata.
Uwieńczeniem pożytecznego splotu tych kulturotwórczych wydarzeń stała się na łamach pisma „POD WIATR” współpraca młodzieży osieckiego gimnazjum z uczniami polskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Calgary w Kanadzie.
W obecnej, XXI edycji Międzynarodowych Warsztatów Dziennikarskich wysoce kreatywnym stosunkiem do zajęć wykazała się jedna z uczennic Marii Babyszki – Marta Chrzan z kl. II a Gimnazjum w Osieku, która w maju br. zajęła II miejsce w konkursie na najciekawszy artykuł publicystyczny pod hasłem „My z XXI wieku” oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie radiowym pod hasłem „Chciałabym to usłyszeć”. Uczestnikami konkursów byli członkowie Warsztatów Dziennikarskich tegorocznej edycji oraz X Studium Reportażu, a przedział wiekowy uczestników obu imprez obejmował młodzież gimnazjalną i licealną.
Gratulując Marcie dalszych sukcesów, życzymy jej jednocześnie ciekawej myśli twórczej, a wszystkich czytelników zachęcamy do lektury - próbki literackich dokonań młodej dziennikarki, Marty Chrzan.
Poniżej fragment nagrodzonego artykułu Marty „My z XXI wieku”.
„Pośród zgiełku szarej codzienności, wśród tętniących życiem ulic, pośród tłumu spojrzeń stoi człowiek, zwykły człowiek. Ma ok. szesnastu lat, nic poza tym … Jest prawie szary, wypełniony jakby pustką. Głowę ma zwróconą ku dołowi. Tylko od czasu do czasu zerka na otaczający go, tętniący życiem świat. Spogląda, jakby nie znał go wcześniej. Trochę znudzony, obcy, zamknięty w sobie. Nagle porusza się … Drgnął … Przemierza teraz ulicę, a za nim jak gdyby światło wypełnione czymś ciepłym, przyjemnym. Co to?! To nowe, lepsze jutro.
XXI wiek. Jakie on stawia nam dzisiaj wyzwania? A raczej jakie my sami stawiamy mu wyzwania? Dzisiejszy świat to świat technologii, komercji i zakłamania. A w środku, pomiędzy tym wszystkim stoimy My.”
Gimnazjum w Osieku nad Notecią
Powrót do strony głównej