23 listopada 2024 . Temperatura powietrza 0.00 °C . Gości na portalu: 92 . |
-Transport mebli ... (czytaj więcej) . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Dobrzyniewo, dodano: 2016-09-03, godz.23:33W sobotę, 3 września 2016 roku w Dobrzyniewie odbyły się Dożynki Gminne. Już przed południem orszak dożynkowy wyruszył z siedziby Stadniny Koni na teren rekreacyjny, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po uroczystej mszy świętej nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości, którzy mówili między innymi o trudach pracy rolnika i składali życzenia z okazji święta.
Powrót do strony głównej
Dożynki Gminne - Dobrzyniewo 2016
W sobotę, 3 września 2016 roku w Dobrzyniewie odbyły się Dożynki Gminne. Już przed południem orszak dożynkowy wyruszył z siedziby Stadniny Koni na teren rekreacyjny, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po uroczystej mszy świętej nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości, którzy mówili między innymi o trudach pracy rolnika i składali życzenia z okazji święta.
Zgodnie z tradycją starostowie dożynkowi przekazali bochny chleba na ręce władz gminnych: burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej i przewodniczącego Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefana Rymera.
Starostami dożynkowymi byli Alina Kowalska i Mariusz Meller, a wicestarostami Anna Kot i Dariusz Drapała.
Alina Kowalska wspólnie z mężem Karolem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 20 hektarów w miejscowości Dobrzyniewo. Gospodarstwo ukierunkowane jest na hodowlę bydła mlecznego. Produkcja roślinna głównie ukierunkowana jest zapotrzebowaniom produkcji zwierzęciej. W ostatnich latach gospodarstwo zostało zmodernizowane poprzez zakup nowego sprzętu rolniczego.
Mariusz Meller od 7 lat pracuje w Stadninie Koni w Dobrzyniewie na stanowisku głównego specjalisty do spraw hodowli zwierząt. Z rolnictwem związany jest od dzieciństwa, kiedy pomagał rodzicom w gospodarstwie rolnym. Obecnie swoją wiedzę wykorzystuje w pracy wraz z małżonką, która pracuje jako zootechnik w Stadninie Koni w Dobrzyniewie.
Anna Kot prowadzi wspólnie z mężem Arkadiuszem gospodarstwo rolne o powierzchni 21 hektarów w miejscowości Młotkówko. Gospodarstwo ukierunkowane jest na chów trzody chlewnej. Produkcja roślinna głównie ukierunkowana jest zapotrzebowaniom produkcji zwierzęciej. Pani Anna jest członkiem Rady Sołeckiej Młotkówka.
Dariusz Drapała prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 13 hektarów w miejscowości Młotkówko, specjalizujące się w chowie trzody chlewnej. Produkcja roślinna głównie ukierunkowana jest zapotrzebowaniom produkcji zwierzęciej. Pan Dariusz należy do Polskiego Związku Wędkarskiego – Koło Wyrzysk oraz jest członkiem Rady Sołeckiej Młotkówka.
Podczas święta plonów dokonano oceny wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Zdaniem komisji konkursowej na największe uznanie zasłużył ten, który przygotowało sołectwo Młotkówko.
Nie zabrakło występów artystycznych. Swój program przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie, przygotowane przez panią Halinę Urban. Na scenie zaprezentowały się także zespoły taneczne działające przy M-GOK w Wyrzysku oraz mieszkanka Dobrzyniewa Julka Wojtczak.
Równocześnie z obrzędami dożynkowymi, w namiocie M-GOK trwało Narodowe Czytanie - „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Czytali członkowie Dziecięcego Klubu Dyskusyjnego, członkowie Dorosłego Klubu Dyskusyjnego Benedykta Holc i Anna Kostecka oraz dyrektor SP w Wyrzysku Danuta Buryta-Arndt, a także burmistrz Bogusława Jagodzińska i jej zastępca Tadeusz Perliński.
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.