19 kwietnia 2025 . Temperatura powietrza 11.56 °C . Gości na portalu: 46 . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Falmierowo, dodano: 2017-03-05, godz.11:01W ramach projektu „Biblioteka przyjazna uczniowi” w czwartek, dnia 23 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Falmierowie w klasie pierwszej odbyła się akcja pt. „Czytanie łączy pokolenia”. Udział w niej wzięli; uczeń naszej klasy, Michał Białakowski, jego mama, pani Żanetta Białakowska oraz dziadek chłopca, pan Roman Szmagliński. Wspólnie przeczytali dzieciom baśń pt „Kwiat paproci”. Uczniowie wysłuchali treści z zainteresowaniem, potem krótko wypowiadali się o tym, co jest ważniejsze, pieniądze i bogactwo czy rodzina.
Powrót do strony głównej
Czytanie łączy pokolenia
W ramach projektu „Biblioteka przyjazna uczniowi” w czwartek, dnia 23 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Falmierowie w klasie pierwszej odbyła się akcja pt. „Czytanie łączy pokolenia”. Udział w niej wzięli; uczeń naszej klasy, Michał Białakowski, jego mama, pani Żanetta Białakowska oraz dziadek chłopca, pan Roman Szmagliński. Wspólnie przeczytali dzieciom baśń pt „Kwiat paproci”. Uczniowie wysłuchali treści z zainteresowaniem, potem krótko wypowiadali się o tym, co jest ważniejsze, pieniądze i bogactwo czy rodzina.

Z ogromnym zainteresowaniem dzieci wysłuchały też „Legendy o poznańskich koziołkach”. Na zakończenie były podziękowania dla czytających i wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku.




Tego samego dnia Michał ze swoją rodziną czytał też dzieciom w oddziale przedszkolnym. Przedszkolacy również mieli okazję poznać baśń „Kwiat paproci”, która bardzo im się podobała. Chłopiec w nagrodę otrzymał książkę a mama i dziadek słodki upominek.




Tydzień później, dnia 1 marca 2017r., uczniowie klasy szóstej z uwagą wysłuchali legend, które czytała ich koleżanka, Julia Piwowarczyk, jej mama, pani Edyta Piwowarczyk oraz babcia dziewczynki, pani Mirosława Hebda. Za piękną interpretację podań oraz ciekawą rozmowę na temat ich treści panie otrzymały podziękowania.












