28 listopada 2024 . Temperatura powietrza 5.75 °C . Gości na portalu: 10 . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Wyrzysk, dodano: 2017-10-05, godz.20:58Dnia 3 października 2017r. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pile sierż. szt. Robert Rak i st. sierż. Iwona Kropornicka przeprowadzili pogadanki profilaktyczne przy pomocy pokazu multimedialnego dla uczniów kl. I -VI, VII i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
nt. Bezpieczeństwa w Internecie z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
Spotkanie z policjantami
Dnia 3 października 2017r. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pile sierż. szt. Robert Rak i st. sierż. Iwona Kropornicka przeprowadzili pogadanki profilaktyczne przy pomocy pokazu multimedialnego dla uczniów kl. I -VI, VII i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
nt. Bezpieczeństwa w Internecie z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
W ramach realizacji podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/18 i pracy wychowawczo – profilaktycznej szkoła utrzymuje stałą współpracę z policją w zakresie profilaktyki.
Mając na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości uczniowie uczestniczyli 3.10.2017 r. w pogadankach policji - dostosowanych do wieku. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci:
- przemoc werbalna (wulgarne wyzywanie, poniżanie, ośmieszanie, straszenie, szantaż)
- rejestrowanie filmów i zdjęć wbrew woli dziecka
- publikowanie w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji
- tworzenie kont anonimowych, podszywanie się pod inną osobę.
Tematem pogadanki było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, procedury reagowania wobec sprawcy przemocy.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o kategoriach zagrożeń korzystania z Internetu:
- kontakt z niebezpiecznymi treściami
- kontakt z niebezpiecznymi osobami
- przemoc rówieśnicza (cyberprzemoc)
- uzależnienie od Internetu.
Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym
i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.
Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Pogadanka policjantów dotycząca m.in. odpowiedzialności za niewłaściwe korzystanie z Internetu może także stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka. Jako pedagodzy i wychowawcy mamy nadzieję, że swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza placówką.
Organizatorzy spotkania:
pedagog – Alicja Bień
pedagog – Urszu
Powrót do strony głównej pedagog – Alicja Bień
pedagog – Urszu