28 listopada 2024 . Temperatura powietrza 5.75 °C . Gości na portalu: 63 . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Wyrzysk, dodano: 2017-10-27, godz.22:48W czwartek 26. października 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wszystkich przybyłych powitała serdecznie dyrektor szkoły pani Danuta Buryta-Arndt. Pogratulowała dzieciom odwagi, potrzebnej do stawienia czoła tak trudnemu zadaniu, jakim jest zinterpretowanie tekstu. Podkreśliła, iż niezmiernie ważne jest przeczytanie go w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższe noty u komisji oceniającej.
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
W czwartek 26. października 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wszystkich przybyłych powitała serdecznie dyrektor szkoły pani Danuta Buryta-Arndt. Pogratulowała dzieciom odwagi, potrzebnej do stawienia czoła tak trudnemu zadaniu, jakim jest zinterpretowanie tekstu. Podkreśliła, iż niezmiernie ważne jest przeczytanie go w taki sposób, aby uzyskać jak najwyższe noty u komisji oceniającej.
W eliminacjach klasowych do etapu szkolnego wyłoniono następujących uczniów klas drugich : Nataszę Chałabiś, Lenę Jaworską, Nadię Turek i Martynę Kucharską . W szkolnym konkursie trzecioklasistów udział wzięli następujący uczniowie: Nadia Wyczyńska, Lena Sadłowska, Lena Kownacka, Antoni Koźlikowski, Jan Mrotek, Amelia Skórska, Sandra Załóg, Nadia Wiśniewska, Oliwier Szołdra, Mateusz Kukułka, Aleksander Giczela. Dzieci zmagały się z przygotowanymi przez organizatora, p. Kamilę Pufahl, fragmentami tekstów, które zaczerpnięte zostały z następującej literatury dziecięcej:
1. Carlo Collodi „Pinokio”,
2. legenda polska „O Wandzie co nie chciała Niemca”,
3. legenda polska „Wars i Sawa”,
4. H. Ch. Andersen „Brzydkie kaczątko”,
5. J. M. Leprince de Beaumont “Piękna i bestia”,
6. “Puchatku, cierpliwości”,
7. H. Ch. Andersen “Calineczka”,
8. H. Ch. Andersen “Nowe szaty cesarza”,
9. Charles Perrault “Kopciuszek”,
10. Paulette Bourgeois, Brenda Clark “Franklin boi się ciemności”,
11. Sempe i Gościnny “Ludeczka”,
12. Maria Kownacka “Plastusiowy pamiętnik”,
13. Maria Kownacka „Rogaś z Doliny Roztoki”,
14. Jakub i Wilhelm Grimm „Titelitury”,
15. Jakub i Wilhelm Grimm „Wilk i siedem kózek”,
16. Jonathan Swift „Złotowłosa i trzy misie”,
17. Charles Perrault „Kot w butach”,
18. Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”,
19. Astryd Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”,
20. Jakub i Wilhelm Grimm „Trzy małe świnki”.
Konkursowym zmaganiom towarzyszyły słowa Tadeusza Kościuszki: „Czytaj książki pouczające dla upiększenia umysłu lub uszlachetnienia serca”, czym wpisaliśmy się w tegoroczny ROK KOŚCIUSZKOWSKI. Komisja oceniająca w składzie: p. Elżbieta Kwasek, p. Paulina Łuka - Marcinkowska oraz p. Kornelia Kwasińska brała pod uwagę następujące kryteria: wyraźna artykulacja i prawidłowa wymowa, płynność i swoboda czytania, intonacja oddająca klimat utworu, głośność czytanego utworu, bezbłędność czytania prozy (czytanie zgodne z zawartą interpunkcją w tekście).
W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Amelia Skórska, II miejsce Sandra Załóg, III miejsce uzyskał Jan Mrotek, a wyróżniono Lenę Sadłowską. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Natasza Chałabiś, II miejsce Lena Jaworska, III miejsce Martyna Kucharska, wyróżniono Nadię Turek.
Tym samym wyłoniono reprezentantów poszczególnych klas do VII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się 15 listopada 2017r. Laureaci dwóch pierwszych miejsc z poszczególnych kategorii zakwalifikowali się do etapu gminnego. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie. otrzymali dyplomy Gratulacjom nie było końca.
Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu laurów na wyższych szczeblach konkursu. Wszak umiejętność czytania jest podstawą cywilizacji, a co za tym idzie ciągłego pogłębiania już zdobytej wiedzy.
Kamila Pufahl
Powrót do strony głównej