26 listopada 2024 . Temperatura powietrza 4.38 °C . Gości na portalu: 84 . |
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
Z miejscowo ci
» Augu cin» B kowo
» D bki
» Dobrzyniewo
» Falmierowo
» Glesno
» Gromadno
» Konstantynowo
» Kosztowo
» Ko cierzyn Wielki
» M otk wko
» Osiek nad Noteci
» Polanowo
» Ruda
» Rz szkowo
» Wyrzysk
» Wyrzysk Skarbowy
» elazno
» u awka
Wyrzysk, dodano: 2018-10-18, godz.21:53Dnia 11 października 2018 r. uczniowie klas ósmych oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, wraz z opiekunami: p. Joanną Berndt, p. Beatą Nowicką, p. Lidią Troczyńską i p. Moniką Nawrocką – Paluszkiewicz, udali się na wycieczkę edukacyjną do Torunia.
Wycieczka edukacyjna do Torunia
Dnia 11 października 2018 r. uczniowie klas ósmych oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, wraz z opiekunami: p. Joanną Berndt, p. Beatą Nowicką, p. Lidią Troczyńską i p. Moniką Nawrocką – Paluszkiewicz, udali się na wycieczkę edukacyjną do Torunia.
Celem eskapady było zwiedzenie najpiękniejszych miejsc toruńskiej Starówki. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o legendarnej Krzywej Wieży. Udali się także do najsłynniejszego punktu Torunia – pomnika Kopernika, na Piernikową Aleję Gwiazd, pod tajemniczy pomnik Flisaka, czy też dom wybitnego polskiego astronoma, aby na koniec pospacerować na przepięknym Bulwarze Filadelfijskim.
Jednym z kluczowych punktów wyprawy były warsztaty w Centrum Chemii w Małej Skali – partnera Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK. Small-scale chemistry, czyli nauczanie chemii w szkołach i na uczelniach wyższych, wykorzystując metodę małej skali, polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu i zmniejsza czas jego przeprowadzenia. Młodzież samodzielnie wykonała doświadczenia, obrazujące istotę przemian chemicznych i zjawisk fizycznych. Intensywny dzień z pełnym omówieniem eksperymentów był doskonałą powtórką przed egzaminem gimnazjalnym dla trzecioklasistów, jak również swego rodzaju kompendium wiedzy dla ósmoklasistów. Kolejną niemałą atrakcją jesiennego wyjazdu była wizyta w Planetarium i niezwykle absorbujący seans Meteoplanet – opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Nie mniej zachwytu wzbudziły warsztaty w Geodium, czy eksperyment w interaktywnej przestrzeni zaaranżowanej w formie bazy kosmicznej na czerwonej planecie – Baza Mars #17. Dzięki takim miejscom, jesteśmy w stanie poczuć się niczym członkowie załogi i poznawać tę niezwykłą planetę.
Uczniowie pełni wrażeń i zachwytu wrócili do domów. Gród nad Wisłą, gdzie gotyk jest w zasięgu ręki, czeka na kolejną wizytę młodzieży znad Łobżonki.
M. N.– P.
Powrót do strony głównej