//

Dzisiaj jest środa
17 sierpnia 2022
.
Temperatura powietrza
16.62 °C

.
Gości na portalu: 10
.
Polecamy
Trwa budowa drogi w Klawku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2021-10-01, godz.22:35

50 tysięcy złotych dla Gminy Wyrzysk

Gmina Wyrzysk jest kolejną gminą z północnej wielkopolski, która podpisała umowę na realizację projektu w ramach Programu błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski.

W czwartek, 30 września 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku gościł Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Podczas spotkania w obecności radnych Rady Miejskiej w Wyrzysku wraz z Skarbnik Gminy Wyrzysk Teresą Mikołajczak podpisaliśmy umowę na udzielenie dotacji celowej z budżetu Województwa Wielkopolskiego z przeznaczeniem na współfinansowanie zadania pn. „Zagospodarowanie terenu placu zabaw na os. Kwiatowym w Wyrzysku”. Kwota jaką otrzymaliśmy to 50.000 złotych - informuje Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.


W ramach zadania plac zabaw zostanie doposażony m.in. w urządzenia sensoryczne i zadaszone ławki do bujania. Pojawią się nowe nasadzenia, budki lęgowe i hotel dla owadów.

- Dziękuję Pani Burmistrz i całej Radzie za rozumienie wagi walki o dobry klimat i przeciwdziałanie skutkom zmian zachodzącym w środowisku - mówił Jacek Bogusławski w czasie spotkania.

Foto: UM w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 3149 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.