Dzisiaj jest środa
1 grudnia 2021
.
Temperatura powietrza
-0.19 °C

.
Gości na portalu: 24
.
Polecamy
Kradzież motoroweru w Osieku nad Notecią
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2021-11-13, godz.23:02

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale. Bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.


Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężeniu przez dzieci wielu barier. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś. Prawie każdy z nas, gdyby sięgnął pamięcią do dzieciństwa, utożsamiał się ze swoim bajkowym bohaterem. Dla nas, bajki są też swoistym łącznikiem pomiędzy pokoleniami. Bajka zacieśnia więzi rodzinne. Chętnie słuchamy baśni, ale też chętnie je opowiadamy. Zawsze piękny jest widok dzieci wtulonych w ramiona bliskich, gdy słuchają melodyjnego głosu babci, łagodnego tonu mamy, usypiającego szeptu taty lub dziadka. Nie dziwi więc fakt, że bajki i baśnie doczekały się swojego święta.


Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień w naszej szkole był również nietypowy, a wręcz wyjątkowy. Tego dnia przedszkolaki, uczniowie klas I-III naszej szkoły postanowili wcielić się w swoich ulubionych bohaterów, dzięki temu w szkole było jak w bajce. Po korytarzu co jakiś czas wędrowały księżniczki, królewny, minionki, rycerze, biedronki i wiele innych bajkowych postaci. Wychowawczynie z przedszkola i z klas I-III przygotowały krzyżówki, zagadki, kolorowanki oraz gry i zabawy dydaktyczne, dzięki którym uczniowie rozpoznawali bohaterów lektur, poznawali ich przygody, omawiali ciekawe fragmenty. Prezentowali również ulubionego bohatera oraz książkę, którą warto przeczytać w dowolnej formie. W szkolnej bibliotece wyeksponowano najnowsze pozycje książkowe z baśniami i bajkami.Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Małgorzaty Lewandowskiej, która z wielką życzliwością odniosła się do zorganizowanej imprezy i stale umożliwia rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, za przebranie swoich dzieci w stroje bajkowych bohaterów.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej bajki, w której mnogość i atrakcyjność bohaterów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Linki z dnia bajki z oddziałów przedszkolnych
Paulina - https://youtu.be/KtpP2V_8mkM
Ilona- https://youtu.be/Nvj2b7qmOcA

S. Chwaja-Połom, L. Wydeheft, E. Marzoch-Gryczka   

   Temat wyświetlono: 798 razy.
Powrót do strony głównej