//

Dzisiaj jest czwartek
8 czerwca 2023
.
Temperatura powietrza
26.12 °C

.
Gości na portalu: 20
.
Polecamy
Dawid Krzyk i Małgorzata Modrak-Potapowicz
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2022-05-09, godz.23:13

Drugie miejsce w powiatowych eliminacjach turnieju BRD

W środę 27 kwietnia bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią: Kinga Głuszanowska, Amelia Miłosz, Korneliusz Sobek i Oliwier Stepa wzięli udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Eliminacje odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile. W rywalizacji, oprócz naszego zespołu, wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych w Kosztowie, Ujściu, Wysokiej oraz Szkoły Podstawowej nr 6 i 11 w Pile.


W pierwszej kolejności uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań. Kolejnym etapem było rozwiązanie „krzyżówek”, czyli wskazanie poprawnego zachowania kierującego w konkretnej sytuacji na różnych skrzyżowaniach.


Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Każda drużyna musiała zmierzyć się z trzema konkurencjami: jazdą sprawnościową na specjalnie przygotowanym torze, zadaniem medycznym sprawdzającym umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz pokonanie trasy miasteczka ruchu drogowego.


Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasz zespół zajął drugie miejsce w młodszej grupie wiekowej. Gratulujemy.

E.Marzoch-Gryczka   

Powrót do strony głównej