Dzisiaj jest czwartek
26 maja 2022
.
Temperatura powietrza
18.62 °C

.
Gości na portalu: 26
.
Polecamy
Inwazja na stacje benzynowe
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2022-05-13, godz.23:58

Akcja profilaktyczna

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę poświęcamy tematyce zdrowotnej i profilaktyce. W naszej szkole zorganizowaliśmy Akcję Profilaktyczną, w ramach której odbyły się różnego typu przedsięwzięcia profilaktyczne dotyczące problematyki zdrowia, w tym – zdrowia psychicznego, prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz zapobiegania uzależnieniom.

26-28.04.2022r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Stres i depresja jako czynnik wpływający na funkcjonowanie człowieka”.

28.04.2022r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych z panią stomatolog Ewą Winnicką. Pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej i znaczenia właściwego odżywiania dla zdrowia zębów. Pokazała również (na modelu) jak należy poprawnie myć zęby.

Najważniejszym dniem akcji był piątek 29.04.2022r . Podczas godziny wychowawczej uczniowie klas I – III tworzyli wizerunek owoców lub warzyw w wylosowanych wcześniej kolorach dowolną techniką: rysunek, wyklejanka, modele z plasteliny czy modeliny, origami itp. Wychowawczynie omówiły z klasą zdrowotne właściwości jarzyn. W tym dniu obowiązywały też tzw. aktywne przerwy. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń spędzały wybraną przerwę na świeżym powietrzu, mając do dyspozycji skakanki, hula hop, piłkę, badmintona itp.

Natomiast uczniowie klas IV – VIII zostali podzieleni na 4 drużyny, z których każda miała do wykonania określone zadanie. Jedna z drużyn tworzyła plakat pt. „Jedzenie na urodę i myślenie” ukazujące zdrowotne właściwości wybranych warzyw i owoców w wylosowanych kolorach. Kolejna grupa komponowała ”jadalny obraz na talerzu” z użyciem zdrowych produktów (owoców, warzyw, pieczywa itp.). Wyznaczeni uczniowie wykonywali opakowania na zakupy z gazet lub szarego papieru. Ostatnia grupa miała ocenić sposób odżywiania i tryb życia opisany w tekście pt. „Dzień z życia Marcina” - wskazać błędy oraz napisać kilka zaleceń.

Chętni uczniowie starszych klas wykonywali lapbooki na temat szkodliwości palenia papierosów, w tym: e –papierosów (kl. VII). Zadaniem uczniów klas VIII było wykonanie lapbooka na temat szkodliwości używek (alkohol, narkotyki, tzw. dopalacze).

Uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w Akcji Profilaktycznej. Wykazali się kreatywnością i pomysłowością, a często również zdolnościami plastycznymi i wiedzą na temat zdrowego stylu życia.

www.canva.com/design

Aniceta Banaszak   

   Temat wyświetlono: 493 razy.
Powrót do strony głównej