//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
22.94 °C

.
Gości na portalu: 23
.
Polecamy
Jest budżet na 2024 rok i 14 mln na inwestycje
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2022-12-20, godz.00:24

Mikołajkowe spotkania z przedszkolakami

W ten przedświąteczny i magiczny czas Biblioteka Publiczna w Wyrzysku gościła dwie grupy przedszkolne z pobliskich wiosek.


Dnia 6 grudnia 2022r. odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Bąkowie. Naszym tematem przewodnim były Mikołajki. Przedszkolaki miały okazję przedstawić zwyczaje panujące w ich domach właśnie w tym dniu. Następnie dzieci uważnie wysłuchały opowiadania pt. ,,Kicia Kocia i Nunuś Idą Święta!’’ Anity Głowińskiej. Z tego utworu dowiedziały się, że nie tylko Gwiazdor przynosi prezenty a również Dziadek Mróz czy też Wiedźma. W trakcie zajęć niespodziewanie odwiedził nas Elf z bardzo ważnym listem od Świętego Mikołaja. Na koniec zajęć każdy wykleił bohatera dzisiejszego spotkania, który następnie stał się piękną ozdobą choinkową.

Zaś 7 grudnia 2022r. przyjechała grupa z Glesna. Dzieci opowiedziały jakie upominki zostawił im Święty Mikołąj poprzedniego dnia. Tym razem zapoznaliśmy się z utworem ,,Święta Misia Tulisia’’ Davida Mellinga. Już przekonaliśmy się niejednokrotnie, że Misia Tulisia spotykają niezwykłe przygody, które sprawiają, że się uśmiechamy. Następnie dzieci wykonały kilka zadań o tematyce świątecznej, z którymi sobie świetnie poradziły. Nie zabrakło również pracy plastycznej, która polegała na dowolnym pokolorowaniu obrazka z motywem świątecznym.Obie grupy za wzorowe zachowanie otrzymały upominki w postaci książki i torby pełnej owoców.

MGOK – Biblioteka Publiczna w Wyrzysku   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.