//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
27.69 °C

.
Gości na portalu: 11
.
Polecamy
Ulica Kościuszki w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2023-03-10, godz.23:54

Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk

13 lutego 2023 roku powstało stowarzyszenie pod nazwą Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk. Patronat honorowy nad Stowarzyszeniem objęła Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.


W skład Zarządu wchodzą: Katarzyna Jaśkiewicz, Urszula Skórska, Elżbieta Seroka i Dorota Cyrankowska-Spichalska.


Celem grupy charytatywnej jest niesienie dobra na rzecz drugiego człowieka, udzielanie pomocy finansowej osobom poszkodowanym przez los, uwrażliwienie na potrzeby innych osób, uczenie empatii, solidarności i umiejętności współpracy w grupie społecznej, a ponadto jest możliwość nawiązania więzi społecznych - w sensie pozytywnym. Stowarzyszenie Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk ma charakter typowo apolityczny, nieinstytucjonalny, funkcjonujemy bez zbędnych formalności.


W dniu 6 marca 2023 roku członkinie Stowarzyszenia o wrażliwym sercu spotkały się w licznym składzie, aby wesprzeć konkretne osoby z naszej gminy, podkreślając: - My, kobiety, połączyłyśmy siły, zadziałałyśmy wspólnie, aby dokonać czegoś pięknego, niezwykłego. Wiadomo: Kobieta to wielka siła! A sto kobiet działających wspólnie? To niezwykła potęga na ziemi, siła sprawcza, która potrafi przenosić góry!!! Na swym pierwszym spotkaniu zebrałyśmy kwotę 8.850 zł i już następnego dnia przekazałyśmy całość wybranemu beneficjentowi. Atmosfera na sali była naprawdę rodzinna, można by rzec - siostrzana. Zdarzały się momenty wzruszeń.


Stowarzyszenie jest otwarte dla nowych osób: - Jeśli któraś z kobiet z sercem na dłoni, czująca potrzebę niesienia dobra pragnie dołączyć do naszego Stowarzyszenia, zapraszamy serdecznie. Na razie jest nas blisko 90, ale wierzymy, że już wkrótce dojdziemy do setki uczestniczek. Pamiętajmy: Na czynienie dobra jest zawsze mało czasu, na naprawianie zła - jeszcze mniej.


Foto: Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.