//

Dzisiaj jest poniedziałek
20 maja 2024
.
Temperatura powietrza
15.56 °C

.
Gości na portalu: 27
.
Polecamy
Ulica Zduny w Wyrzysku już gotowa
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2023-09-11, godz.21:30

Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk spotkała się we wrześniu

6 września 2023 r. odbyło się kolejne oficjalne spotkanie naszego Stowarzyszenia pod nazwą Charytatywna Grupa Społeczna Stu Kobiet z Gminy Wyrzysk. Wypada przypomnieć, iż spotkania odbywają się raz w kwartale, a ideą przewodnią jest zebranie od obecnych pań datków dobroczynnych w wysokości 100 zł i przeznaczenie ich na rzecz beneficjenta mieszkającego na terenie naszej gminy, będącego w trudnej sytuacji życiowej.

W sensie moralnym to gest kobiecej solidarności, sposób na niesienie dobra, chęć pomocy bliźniemu, forma spełnienia się w aktywnym działaniu. Każdy ma dość siły, aby zrealizować to, o czym jest przekonany...

W trakcie spotkania udało się tym razem zebrać kwotę 8.500 zł, które to pieniądze trafiły następnego dnia do pani z naszej gminy – z przeznaczeniem na różne formy leczenia i rehabilitacji. Środki finansowe wręczyła jej, w atmosferze serdeczności i wzruszenia, trzyosobowa delegacja z naszego Stowarzyszenia. Osoba obdarowana ma obowiązek rozliczyć się, w ciągu 2 miesięcy, ze sposobu wykorzystania przekazanego jej dobroczynnego prezentu.


Przypominamy, jako Zarząd, iż w przypadku niemożności przybycia na zebranie nasz dobroczynny datek przekazujemy do rąk koleżanki, która na zebraniu na pewno będzie obecna, lub też wpłacamy niezwłocznie pieniążki na konto Stowarzyszenia w Nadnoteckim Banku Spółdzielczym. Apelujemy do naszych członkiń (111 osób na liście obecności) o sumienność i słowność.

Jeden z myślicieli napisał kiedyś taką maksymę: Twoje działanie i tylko twoje działanie określa twoją wartość.

Gdyby jeszcze któraś z pań z Gminy Wyrzysk chciała do nas dołączyć, serdecznie prosimy o kontakt z Zarządem.


Następne spotkanie Stowarzyszenia zaplanowano na 15 listopada 2023 ( środa, godzina 18).

Zarząd Stowarzyszenia:
Katarzyna Jaśkiewicz
Elżbieta Seroka
Urszula Skórska
Dorota Cyrankowska-Spichalska

   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.