//

Dzisiaj jest czwartek
25 lipca 2024
.
Temperatura powietrza
27.12 °C

.
Gości na portalu: 12
.
Polecamy
Ulica Kościuszki w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2023-09-18, godz.22:51

Zakończenie lata na sportowo

W niedzielę, 17 września 2023 roku na boisku szkolnym w Falmierowie było bardzo głośno i wesoło, a to za sprawą Narodowego Dnia Sportu "Zakończenie Lata Na Sportowo". Tylu konkurencji sportowych w ciągu jednego dnia nie było w Gminie Wyrzysk bardzo długo. Uczestnikom dzisiejszego dnia kibicowała Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotrem Banachem oraz Leszkiem Malczewskim.

Imprezę rozpoczął występ artystyczny dzieci z Kółka muzycznego Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Najmłodszych w wir gier i zabaw porwała Pani Natalia Ostałowska. Ochłodę w ten słoneczny dzień zapewnili strażacy z OSP Gromadno. Poczęstunek przygotowały niezastąpione KGW Falmierowo, KGW Kościerzyn Wielki oraz KGW Gromadno. Edukację dotyczącą segregacji śmieci przeprowadziła Straż Miejska w Wyrzysku. Mali artyści wykazać mogli się malunkami przedstawiającymi zdrowy tryb życia. Na miłośników błyskotek czekało stoisko z brokatowymi tatuażami oraz ozdabianiem twarzy. Naszym młodym sportowcom należała się niespodzianka w formie lodów, które zorganizował Radny Leszek Malczewski. Wśród konkurencji uczestnicy korzystali z przeciągania liny, golfa, kopania piłki do celu oraz rzutu piłki do bramki i sumo.

Do wspólnej zabawy sportowej przyłączyła się również Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska z Radnymi Rady Miejskiej w Wyrzysku oraz sołtysem sołectwa Gromadno Romanem Kowalskim, a wygrane nagrody w turnieju badmintona oraz rzucie piłki do celu przekazali na rzecz Szkoły Podstawowej w Falmierowie.

Wśród dorosłych najlepszą konkurencją okazało się kopanie piłki do celu w założonych alkogoglach, które przyniosło dużo śmiechu i zabawy. W przeciąganiu liny stanęli na przeciwko siebie uczniowie klas 4-8 oraz dorośli, zwycięzcami została młodzież zdobywając puchar Radnego Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotra Banacha.

- Ciesze się, że dzisiejsze wydarzenie zebrało tylu Mieszkańców i okazało się świetną promocją zdrowego trybu życia zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Mam nadzieję, że za rok również spotkamy się w tym miejscu i zachęcimy jeszcze więcej osób do skorzystania. Gratuluję wszystkim organizatorom oraz wspierającym to wydarzenie - podsumowała wydarzenie Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.

Urząd Miejski w Wyrzysku   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.