//

Dzisiaj jest czwartek
13 czerwca 2024
.
Temperatura powietrza
8.06 °C

.
Gości na portalu: 25
.
Polecamy
Ulica Kościuszki w Wyrzysku już gotowa
Nadchodz ce wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2024-05-23, godz.23:21

XXI Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku

XXI edycja Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku była pełna atrakcji dla miłośników książek, sztuki i twórczego myślenia. Tydzień Bibliotek trwał od 8 do 15 maja.

Wydarzenie rozpoczęło się 8 maja, atrakcją tego dnia był emocjonujący escape room dla dzieci, w którym młodzi uczestnicy musieli rozwiązywać zagadki, aby znaleźć klucz i wydostać się z pomieszczenia. Zabawa ta nie tylko dostarczyła dzieciom rozrywki, ale także rozwinęła ich umiejętności logicznego myślenia i współpracy.

9 maja odbyły się warsztaty tworzenia książek tunelowych, czyli trójwymiarowych książek pop-up. Dzieci i młodzież poznały technikę składania papieru i tworzenia harmonijek, aby stworzyć własne, niepowtarzalne książki. Warsztaty te rozbudziły w uczestnikach kreatywność i pokazały im, że książki mogą być czymś więcej niż tylko płaskimi stronami.

10 maja świętowaliśmy Tydzień Bibliotek maratonem czytelniczym, który miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział pisarze, artyści oraz uczniowie pobliskich szkół, którzy wspólnie czytali fragmenty literatury. Maraton czytelniczy był doskonałą okazją do tego, aby pokazać dzieciom, że czytanie może być przyjemne i inspirujące.

W ramach Tygodnia Bibliotek 13 maja zorganizowano warsztaty komiksowe, podczas których dzieci poznały podstawy rysowania komiksów i tworzenia własnych historyjek. Warsztaty te rozwinęły w uczestnikach wyobraźnię i umiejętności plastyczne, a także zachęciły ich do sięgania po obrazkowe lektury.

14 maja odbył się Teatr Przy Kawie, czyli spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy losowali fragmenty znanych dzieł literackich i próbowali odgadnąć ich tytuły. Dyskusja była ożywiona i pełna pasji, a członkowie klubu dzielili się swoimi przemyśleniami na temat współczesnej literatury i teatru. Teatr Przy Kawie był doskonałą okazją do tego, aby wymienić się spostrzeżeniami na temat literatury i sztuki, a także poznać nowe perspektywy.

Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek był wspólnie zorganizowany wraz z Publicznym Przedszkolem im. Chatka Puchatka konkurs recytatorki , w którym brały udział przedszkolaki.

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku był prawdziwym świętem czytelnictwa, sztuki i twórczego myślenia. Biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w kolejnych edycjach tego wydarzenia.

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.